Etkinlikler

Mutluluğu Başarıya Dönüştür

27 Kasım Salı günü Sakarya Üniversitesi'nin en dinamik kulübü olan Endüstri Mühendisliği Kulübü'nün Kongre Merkezi'nde düzenlediği "Mutluluğu Başarıya Dönüştür" isimli eğitim profesyonel akredite koç-yazar Müge Çevik'in katılımıyla gerçekleşti.

 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mülkiye bölümünden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde MBA yapan ve koçluk kavramı ile iş hayatında tanışan Müge Çevik mutluluk ve başarı arasındaki ilişkiyi tecrübe dolu kariyerinden hareketle bizlerle paylaştı.

 

Samimi,yalın ve sade konuşmasıyla herkesin düşüncelerine dokunan;Mutluluk Kulübü ve Mutluluk Kulübü-Gelişim kitaplarının yazarı Müge Çevik öğrencilerin sorularını yanıtlarken mutluluğun başarıyı hayatımıza getirmesi ile ilgili şu tavsiyelerde bulundu:

 

- Kendinizi tanıyın ve değerlerinizi belirleyin.

- Kendinizi geliştirmek için harekete geçin ve kötü sonuçlar ile karşılaştığınızda pes etmeden devamsızlık etmeyi öğrenin.

- Amaca ulaşamadığınızda amacınızdan değil yönteminizden vazgeçin.

- Başarı çok iyi bir performans anlamına gelmez, asıl önemli olan kendinizi nereden nereye getirdiğinizdir.

- Başlanılan her yeni işte ilk 10000 saat acemi sayılırsınız.

- Günün sonunda kimin daha iyi koştuğu değil,kimin hala koşuyor olduğu önemlidir.

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

İlayda Tezgider

Öne çıkan haberler

Haberler

2017-09-30

Elon Musk, Tek Tweet'i ile Mercedes'e 10 Milyar Dolar Yatırım mı Yaptırıyor?

Elon Musk ile Mercedes Twitter'da eğlenceli bir şekilde atıştı. Atışma sonucunda kafalarda tek bir soru kaldı: Mercedes'in 10 milyar dolarlık yatırımının sebebi Elon Musk mı?


Daha önce ...


Erbil Nas
Etkinlikler

2018-11-17

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Her sene düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz gelenekselleşmiş etkinliğimiz Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri (DEM)'nin bu y ...


İlayda Tezgider
Etkinlikler

2018-11-18

Kariyer ve Gelecek

15 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Makers Türkiye  Kurucusu Ongun TAN, Muse İstanbul CEO'su Serdar Ekrem Ş ...


İlayda Tezgider

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 0
 2
 3