Karaoke Gecesi

Eğlencenin tavan yaptığı Karaoke Gecesi’yle karşınızdayız! Sınırsız eğleneceğimiz etkinliğimize sizleri de bekliyoruz! 16 Ekim Çarşamba ⏰ 20:00 Kodes Cafe

İnovatif Liderler

SAÜEMK olarak inovasyon çağında, girişimcilik ekosistemine yön veren öncü şirketlerin değerli temsilcilerinin, dijital ve sosyal inovasyon alanlarında fark yaratan girişimcilerin ilham verici konuşmalar gerçekleştireceği dönemin ilk büyük salon etkinliği "İnovatif Liderler" ile karşınızdayız. Etkinliğimizin 1. oturumunda Kariyer.net Kıdemli İK Pazarlama İletişimi ve Etkinlik Müdürü Semih Gümüş biz öğrencilere kariyer tavsiyeleri verecek. Ardından Türkiye’deki ilk sosyal robot olan Nely’nin geliştiricisi ve Human Age Technology kurucusu Faik Berk Güler ile robotik, yapay zeka ve girişimcilik hakkında konuşacağız. Etkinliğimizin 2. oturumunda ise eski profesyonel milli basketbolcu ve Fenerbahçe Basketbol Takımı eski kaptanı olan ve şu an Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olan Ömer Onan bizlere basketbol hayatından yöneticiliğe uzanan kariyerinden bahsedecek. Ardından 3000’den fazla global yatırıma sahip olan StartersHub Start-up Yatırım Yöneticisi Ceri Çukran girişimcilik deyimlerini ve kendi hikayesini bizlerle paylaşacak. 14 Ekim Pazartesi günü 13.00'da Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1'e hepinizi bekliyoruz. UNUTMA, SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ!

Tanışma Yemeği

Merhaba! 26. Dönem Tanışma Yemeğimize hepinizi bekliyoruz. Üyelerimizle daha yakından tanışmayı amaçladığımız yemeğimiz 2 Ekim Çarşamba günü 20.00'da Tunatan Tesisleri'nde gerçekleşecek. Kayıtlar M5 kulüp odamızdan alınacaktır ve kontenjanla sınırlıdır! 3g

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Deneyimli Endüstri Mühendisleri Günleri'nin birincisinde Otokar Proje Planlama Uzman Mühendisi Yudum Metin ve Toyota Satınalma Mühendisliği Müdürü Süleyman Semiz bizlerle olacak. 1 Ekim Salı 14.00'da Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2'deki etkinliğimize hepinizi bekliyoruz.

26. Dönem Genel Kurul Toplantısı

SAÜEMK'lı! 30 Eylül Pazartesi günü kulübümüzü, 9 ayrı komisyonumuzu ve yönetim kurulumuzu yakından tanımanı sağlayacak 26. Dönem Genel Kurul Toplantımıza seni de bekliyoruz. Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2'de görüşmek üzere. UNUTMA SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ!

Etkili CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri

SAÜEMK olarak eğitimlerimize devam ediyoruz. Eğitim ve İnsan Kaynakları danışmanı Banu Çakar bizlere etkili Cv hazırlamayı ve bazı mülakat tekniklerini anlatarak deneyimlerini paylaşacak. Özgeçmişin Nasıl Geleceğin Olur? Sen de öğrenmek istiyorsan 25 Nisan perşembe günü saat 13.30'da Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2’deki yerini al!

Kütüphane Açılışı

Ve büyük gün geldi. Aylardır hem yapımında hem de kitap toplamada gönüllülerle çalıştığımız, Hendek Yeşilyurt İlkokulu için hazırladığımız kütüphanemiz bitti ve minik dostlarımızla buluşmaya hazır. Onlara bu hediyemizi güzel ve eğlenceli bir şekilde teslim etmek istiyoruz. Sen de bu eğlenceli anda bizimle beraber olmaya ne dersin? 22 Nisan saat 12.00’da Hendek Yeşilyurt İlkokulu bahçesinde seni de bekliyor olacağız.

Yalın Üretim Eğitimi

SAÜEMK olarak Yalın Üretim eğitimimiz ile karşınızdayız. Yalın Enstitü şirketinden gelen eğitmenler Can Yükselen ve Eren Artar ile vereceğimiz eğitimimiz ücretsiz ve sertifikalıdır. Sertifikalar ıslak imzalı olacaktır. 2. 3. ve 4. sınıflar öncelikli olacak şekilde tüm sınıfların kaydı alınacaktır. Eğitimimiz kontenjan ile sınırlıdır ve kayıtlar kulüp odamızdan yapılacaktır. 17 Nisan Çarşamba 13.00-17.00 saatleri arasında katılım zorunludur.

Yeşillensin Topraklar

SAÜEMK olarak yeni bir toplumsal duyarlılık etkinliği ile karşınızdayız. Betonlaşma ile mücadelede bizim de üstümüze düşen görevler olduğuna inanıyoruz ve herkesin bir ağacı olsun diyoruz. Hep birlikte fidan dikimine gideceğimiz bu etkinlikte sizler de yerinizi alın!

Asaş Teknik Gezi

SAÜEMK olarak teknik gezimizin sıradaki rotası Asaş Alüminyum Fabrikası. 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 08.15’te M5 binası önünden yola çıkıyoruz. Gezimiz ücretsizdir ve kontenjanla sınırlıdır. Hızlı olan kazanır!

ISO 9001 Eğitimi

SAÜEMK olarak ISO 9001 eğitimimizle karşınızdayız. DQS şirketinden gelen eğitmenlerle vereceğimiz eğitimimiz sertifikalıdır ve sertifikalar ıslak imzalı olacaktır. Eğitimimiz ücretsiz olup kontenjanla sınırlıdır. Eğitim takvimimiz şöyledir: • 5 Mart Salı/ 13.00-17.00 • 6 Mart Çarşamba /13.00-17.00 Bu tarihlerde eğitime katılmak zorunludur.

Toyota Boshoku Teknik Gezi

18. EMG “Yeni Dijital Çağ” etkinliğimizin son gününde yani 27 Şubat saat 13.15’te Toyoto Boshoku firmasını ziyaret ediyoruz. Gezimiz ücretsizdir.

Akustik Konser

18. EMG etkinliğimiz müzik şöleniyle devam ediyor ve birlikte doyasıya eğleniyoruz. 26 Şubat Salı akşamı saat 20.00’da hepinizi Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’e bekliyoruz.

18. EMG

Gelenekselleşmiş, en yoğun katılımlı her yıl farklı bir tema ve konuyu ele alarak gerçekleştirdiğimiz Endüstri Mühendisliği Günleri’nin 18.’sini “Yeni Dijital Çağ” ismi ile 25-26-27 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimizin ana teması günümüzde dijitalliğin bizlere getirdiği yenilikler ve gelecekte dijital dönüşüm sonucu sektörel anlamda ne gibi farklılıklar yaşanacağı hakkında bilgilenmek olarak belirlenmiştir. Buna paralel olarak bizleri iş hayatında neler beklediğini öğrenmeyi amaçlamaktayız. Üç gün sürecek programımızın mühendisliğe ve hayata bakış açısını şekillendireceğini düşünüyoruz. Hepinizi Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1, Saat 13.00’da etkinliğimize bekliyoruz! UNUTMA, SEN YOKSAN 1 KİŞİ EKSİĞİZ! Program Akışı 25 ŞUBAT PAZARTESİ 13.00 - 13.20 Açılış Konuşması 13.20 - 14.00 Lojistik Sektörü(Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven) 14.00- 14.10Ara 14.10 - 14.50Teknoloji (Siemens Dijitalleşme Ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren) 14.50-15.05 Ara 15.05-15.45Havacılık Sektörü( Türk Hava Yolları Miles&Smiles Pazarlama ve Anlaşmalar Müdürü Nuran Erdağ) 15.45-16.00 Kapanış 26 ŞUBAT SALI 13.00 - 13.20 Açılış Konuşması 13.20 - 14.00 Otomotiv Sektörü (Toyota Boshoku Operasyon Ve İmalat Geliştirme Müdürü Cengiz Toker) 14.00 - 14.10 Ara 14.10 - 14.50 Telekomünikasyon Sektörü (Vodafone Türkiye Oturumu) 14.50 - 15.05Ara 15.05 - 15.45 Girişimcilik Sektörü( R.Mesud Yılmaz Atlas Direktör & Seri Girişimci) 15.45 - 16.30 Sosyal Oturum / Cemil Demirbakan Mühendis&müzisyen (Yükseksadakat Solisti) 16.30-16.45 Kapanış

Otomotiv Zirvesi

SaüEMK  Ailesi olarak ”OTOMOTİV ZİRVESİ” ile  karşındayız! İlk oturumda  BMC Power Ceo’su Osman DUR bizlerle olacak. Osman  DUR üniversite öğrenimini  ardından Budapeşte Teknik Üniversitesinde  master  tez çalışmalarını tamamlamıştır. ABD Florida State Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmüştür.  15 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası firmalarda yönetim kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, genel müdürlük ve icra kurulu başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. İkinci oturumumuzda ise OTOKAR  Otomotiv & Savunma Sanayi  Üretim Sürekli Gelişim Yöneticisi  Nur Bozdurgut Tunç bizlerle olacak. Nur TUNÇ İstanbul Teknik Üniversitesi  Endüstri  Mühendisliği  Bölümünden mezun olup yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır.Otomotiv sektöründe  farklı firmalarda çalışmış olan Nur Tunç, Yazaki Otomotiv’de İK  uzmanlığı,  Ford OTOSAN’da  Özel Araç Planlama Mühendisliği , TEMSA  Motorlu Araçları Şirketi’nde  Endüstri Mühendisliği Bölümü  Başkanlığı yapmıştır. OTOMOTİV ZİRVESİ  19 Aralık Çarşamba günü Saat:14.30’da Sakarya Üniversitesi  Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de! Hepinizi bekliyoruz. UNUTMA SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ!

Mutluluğu Başarıya Dönüştür

SAÜEMK ailesi olarak bu dönemki ilk salon eğitimimiz olan “Mutluluğu Başarıya Dönüştür" ile karşınızdayız. -Eğitimimizde Profesyonel Akredite Koç Müge Çevik bizlere eşlik edecek. -Müge Çevik Profesyonel Akredite Koç,Danışman,Yazar ve Eğitmendir. -Yazdığı kitaplarla ve verdiği eğitimler ile kişisel gelişim alanında oldukça fark yaratan Müge Çevik bizlere bu eğitimde içimizdeki mutluluğu dışarı çıkartarak başarılı olmanın yollarını öğretecek. Mutluluğun bizleri kariyer basamaklarında nasıl yukarıya taşıyacağını hep birlikte öğreneceğiz. EĞİTİMİMİZ SERTİFİKALIDIR. 27 Kasım Salı Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2, Saat: 14.00’da “ Mutluluğu Başarıya Dönüştür” eğitimimiz sizlerle. Mutluluk Öğrenilebilir! diyoruz ve hepinizi bekliyoruz. UNUTMA, SEN YOKSAN BİR KİŞİ EKSİĞİZ!

EXCEL Eğitimi

EMK ailesi olarak uzun dönemli EXCEL eğitimimiz ile karşınızdayız. Bilgisayar Mühendisi Abdullah Koç'un eğitmenliğinde vereceğimiz eğitimimiz ücretsiz ve sertifikalıdır. Eğitimimiz için kayıtlar 8 Kasım Perşembe 11.00 itibariyle kulüp odasından alınacaktır. Herkes kendi bilgisayarı ile katılacaktır. Eğitimimiz kontenjan ile sınırlıdır ve eğitim takvimimiz aşağıda yer almaktadır. 10 Kasım Cumartesi 1 Aralık Cumartesi 8 Aralık Cumartesi 15 Aralık Cumartesi 22 Aralık Cumartesi 29 Aralık Cumartesi Yukarıda belirtilen tarihlerde eğitime katılım zorunludur. Devamsızlık yapan kişilerin eğitime kaydı silinecektir ve bu kişiler sertifika alma hakkından feragat etmiş olacaktır. EMK ailesi olarak uzun dönemli EXCEL eğitimimiz ile karşınızdayız. Bilgisayar Mühendisi Abdullah Koç'un eğitmenliğinde vereceğimiz eğitimimiz ücretsiz ve sertifikalıdır. Eğitimimiz için kayıtlar 8 Kasım Perşembe 11.00 itibariyle kulüp odasından alınacaktır. Herkes kendi bilgisayarı ile katılacaktır. Eğitimimiz kontenjan ile sınırlıdır ve eğitim takvimimiz aşağıda yer almaktadır. 10 Kasım Cumartesi 1 Aralık Cumartesi 8 Aralık Cumartesi 15 Aralık Cumartesi 22 Aralık Cumartesi 29 Aralık Cumartesi Yukarıda belirtilen tarihlerde eğitime katılım zorunludur. Devamsızlık yapan kişilerin eğitime kaydı silinecektir ve bu kişiler sertifika alma hakkından feragat etmiş olacaktır.

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 2

Merhabalar! 30 Ekim Salı günü saat 14.00’da  DEM2 etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Kaim Kardeşler Damper Dingil Sanayi İşletme Müdürü Salim AYDIN, Berke Plastik Üretim ve Sevkiyat Müdürü Ömer DEMİRTAŞ ve Allmina Üretim ERP iyileştirme ve kalite yönetimi mühendisi Salih Gölcük tecrübe ve deneyimlerini biz mühendis adayları ile paylaşmak üzere bizlerle olacaklar. Konuklarımızı dinlemeye siz ve tüm arkadaşlarınızı bekliyoruz. UNUTMA, SEN YOKSAN 1 KİŞİ EKSİĞİZ!

Kariyer ve Gelecek

SAÜEMK ailesi olarak bu dönemki ilk büyük salon etkinliğimiz olan “Kariyer ve Gelecek” ile karşınızdayız. İlk oturumda kendi hayallerini gerçekleştirmek üzere Türkiye’nin ilk ve en büyük inovasyon topluluğu ve servis sağlayıcısı Makers Türkiye’yi kuran ve şuanda da CEO olarak görev yapan Ongun Tan ile girişimcilik ve inovasyon hakkında, programımızın 2. oturumunda ise Amerika’dan e-konferans yapacağımız  NASA’da çalışan 6 Türkten biri olan konuğumuz Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ile uzayın bilinmeyenleri, bir Türk olarak NASA’da çalışmak hakkında konuşacağız. 15 Ekim Pazartesi Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de Saat: 13.00‘ da “Kariyer ve Gelecek” sizlerle. Sen de hayallerinin peşinden gitmeye var mısın?

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri 1

Merhabalar! 2 Ekim Salı günü saat 15.00’da DEM 1 (Deneyimli Endüstri MÜhendisliği Günleri) etkinliğimizde Tofaş Akademi Eğitim Teknolojileri ve Sistem Tasarımı Uzmanı Burak Altuğ SEMERCİOĞLU ve Erdemir Group Planlama ve Koordinasyon Mühendisi Ümit Dursun ŞENBAŞ tecrübelerini paylaşmak ve mühendis adaylarını iş hayatında nelerin beklediğini anlatmak üzere bizlerle olacak. Sizleri de dönemin ilk etkinliğine bekliyoruz. UNUTMA, SEN YOKSAN 1 KİŞİ EKSİĞİZ!

Genel Kurul Toplantısı

25.Döneme başlıyoruz! 1 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’ da Genel Kurul Toplantımız vardır. Kulübümüzü,kültürümüzü, yönetim kurulumuzu tanımanız ve 9 ayrı komisyonumuz hakkında daha detaylı bilgi almak ve her birini liderlerinden dinlemenizi amaçladığımız toplantımıza hepinizi bekliyoruz.                      UNUTMA,SEN YOKSAN 1 KİŞİ EKSİĞİZ!

İŞ HAYATINA HAZIRLIK

İŞ HAYATINA HAZIRLIK VE İŞ ARAMA TEKNİKLERİ 18 Nisan Çarşamba günü saat 10:00'da Kültür ve Kongre Merkezi Salon 3'teyiz! İK Profesyoneli, İK Blogger, Eğitmen&Kariyer Koçu Sinem Işık bizlerle olacak. ‼Mülakat canlandırması yapılacaktır‼

Etkinlik başlıkları: İyi bir özgeçmiş nasıl oluşturulur? Kişisel farklılıklarımız ve kişisel farkındalık Alan/Meslek Seçimini nasıl yapmalıyız? Mezun olmadan önce neler yapmalıyız? İş arama sürecinde nelere dikkat etmeli? Mülakata davet edilmek için neler yapmalıyız? Şirket/pozisyon seçimini neye göre yapmalıyız? İnsan kaynakları/yöneticiler neden eler? Mülakatta dikkat edilmesi gerekenler.

DENEYİMLİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ GÜNLERİ - 3

SAP-ERP WORKSHOP

>SPRO Yazılım Danışmanlık (SAP Partner) ile gerçekleştireceğimiz ERP eğitimimiz için başvurular başlamıştır. Başvurular CV ile birlikte yapılacak olup, sonunda katılım sertifikası verilecektir. Öğrenciler kendi bilgisayarlarıyla katılacaklardır. Devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar için staj/iş imkanı bulunmaktadır.  3 Mart                  1. Oturum 10 Mart                2. Oturum 17 Mart                3. Oturum 24 Mart               4. Oturum 31 Mart                Workshop 10:30-12:00 12:00-12:30 ara 12:30-13:45 13:45-14:00 ara 14:00-15:15 15:15-15:30 ara 15:30-16:15 sorular

Tüpraş ve Bilişim Vadisi

Arkadaşlar dönemin ilk Teknik Gezisi ve 17. EMG'nin muhteşem son gününe hazır olun! EMG'nin 3. Gününde yani 02.03.2018 tarihinde 2 geziyle karşınızdayız. 1. Gezimiz  Arçelik Atölye 4.0'a olacak 3. ve 4. Sınıflar için olacak Kalkış 08.30 da  M5 binası önünden yapılacak. İlk durak Arçelik Atölye 4.0 Öğle molası için Harikalar Sahiline gidilecek Daha sonra ise Bilişim Vadisine giderek ordaki firmaların deneyimlerini paylaşacağız . 2. Teknik Gezi Bilişim Vadisi ve Tüpraş olacak Geziye katılım şartı yoktur. Kalkış 08.30 da  M5 binası önünden yapılacak. İlk durağımız Tüpraş olacak Öğle molası için Harikalar Sahiline gidilecek Daha sonra ise Bilişim Vadisine giderek ordaki firmaların deneyimlerini paylaşacağız. Gezi kayıtları için sauemk.com dan saat 21.00 da almaya başlayacağız! ‼Geziye gidecek olan arkadaşlar wp'den gruplara alınıp ayrıntılı bilgiler verilecek. Kısa sürede kontenjanın çok üzerinde kayıt aldık. İlginiz için teşekkürler. Bu teknik gezi için daha fazla kayıt alamıyoruz.

Arçelik Atölye 4.0 ve Bilişim Vadisi

Arkadaşlar dönemin ilk Teknik Gezisi ve 17. EMG'nin muhteşem son gününe hazır olun! EMG'nin 3. Gününde yani 02.03.2018 tarihinde 2 geziyle karşınızdayız. 1. Gezimiz   Arçelik Atölye 4.0'a olacak  3. ve 4. Sınıflar için olacak  Kalkış 08.30 da  M5 binası önünden yapılacak. İlk durak Arçelik Atölye 4.0 Öğle molası için Harikalar Sahiline gidilecek Daha sonra ise Bilişim Vadisine giderek ordaki firmaların deneyimlerini paylaşacağız . 2. Teknik Gezi  Bilişim Vadisi ve Tüpraş olacak Geziye katılım şartı yoktur. Kalkış 08.30 da  M5 binası önünden yapılacak. İlk durağımız Tüpraş olacak  Öğle molası için Harikalar Sahiline gidilecek Daha sonra ise Bilişim Vadisine giderek ordaki firmaların deneyimlerini paylaşacağız. Gezi kayıtları için sauemk.com dan saat 21.00 da almaya başlayacağız! ‼Geziye gidecek olan arkadaşlar wp'den gruplara alınıp ayrıntılı bilgiler verilecek.

17. EMG

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz, bu sene 17.sini gerçekleştireceğimiz ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ GÜNLERİ ile karşınızdayız. 17.EMG “Noktaları Birleştir” konsepti ile 1. GÜN 12.25-12.30 Başlangıç 12.30-13.10 ENERJİ- AKENERJİ CEO Serhan Gencer 13.10-13-20 Mola 13.20-14.30 Sasgem Oturumu Prof. Dr. Ercan Öztemel 14.30-14.40 Mola 14.40-15.10 SAVUNMA SANAYİ- ASELSAN Stratejik Planlama ve Kurumsal Performans Müdürü Koray Güre 15.10-15.40 OTOMOTİV- FORD OTOSAN Üretim Planlama Müdürü Oğuzhan Sertsarı 15.40-15.50 Mola 15.50-16.50 TURKCELL PANEL- Huseyin Kurt Talent Recruitment Manager At Turkcell, Bilge Onur Head of İnternal Communications & Employer Branding 16.50-17.00 Kapanış 2. GÜN 13.00-13-15 Başlangıç 13.15-13.45 TELEKOMÜNİKASYON- TÜRKNET Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzzi Çelebiler 13.45-14.15 BİLİŞİM-IBM İnovasyon Merkez Müdürü Mehmet Tunçkanat 14.15-14.30 Mola 14.30-15.00 BİLİŞİM- DGN TEKNOLOJİ Kurucusu Dağhan Uzgur 15.00-16.00 VAKIFBANK PANEL- Dijital Bankacılı ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı Başkanı Nihat Feyizoğlu, Uygulama Geliştirme Başkanlığı Başkanı Mustafa Güneş 16.00-16.10  Kapanış 3.Gün 1. Teknik Gezi  Arçelik Atölye 4.0 2. Teknik Gezi Bilişim Vadisi ve Tüpraş Teknik gezi kayıtlarının nereden alınacağı açıklanacaktır. Takipte kalın.

KARİYER ŞAMPİYONLARI 2

Bu dönemin ilk etkinliği “Kariyer Şampiyonları” ile karşınızdayız. Kariyerlerinde başarılı olan bu 4 isimden bizler; kariyerlerindeki başarılara nasıl ulaştıklarını, kariyerlerinde ki kırılma noktalarını, ne tür zorlukları aştıklarını, başarı ya da başarısızlık olarak nitelendirdiği hikayeleri bir tema altında farklı bakış açıları ve farklı vizyonlarla dinleyeceğiz. Farklı ve eğlenceli bir etkinlik olacak Kariyer Şampiyonlarına Yazar Arzum Uzun, Geen Biotechnology CEO’su Arda Deniz Dokuzoğlu, Seyahat yazarı-blogger Kemal Kaya, Tasarımcı, Yapımcı, Yönetmen ve Girişimci Halit Soysal’ın katılım göstereceği etkinliğimizde konuşmacıları daha yakından tanımak ister misiniz? Arzum UZUN, 1984 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Antalya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. Ardından çeşitli dergilerde editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptı. Yazarın altıncı kitabı İzi Kaldı, şiirleri, denemeleri ve anı anlatılarından oluşmaktadır. Arzum Uzun, İstanbul’da yaşıyor, roman yazarlığı ve öykücülüğün yanı sıra poetik denemeler, şiirler, tiyatro oyunları ve senaryolar yazıyor. Arda Deniz DOKUZOĞLU, 1993 yılında Adana’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 2010 yılında Biyomühendislik ve Biyomedikal Mühendisliği alanında aldığı eğitimi tamamladı. Canlı hücrelerin içerisine yapay biyolojik sistemler yerleştirerek, genetik mühendisliğini basitleştirmeyi hedefleyen ilk Türk sentetik biyoloji girişimi GEEN Biotechnology'nin CEO’su oldu. Ortağı Arda Örçen ile birlikte 4 yıllık bir süreçte birkaç başarısız girişimin ve akademide yaşadıkları zorlukların ardından ülke genelinde moleküler biyoloji alanındaki en yetenekli gençleri bir araya getirip bugünkü GEEN ekibini kurdular. Biyoteknoloji alanındaki ilk Türk platform olan GEEN Biotechnology, halen Türkiye’de araştırmalar yapmaya ve büyümeye devam ediyor. Halit SOYSAL, doğduğundan bu yana çok zaman geçti. Eğitim hayatı olan bitene dair bütüncül bir bakış açısı için bir yöntem arayışına dönüşünce üniversite ile ilişkisini hiç bitirmeme kararı aldı. Fizik, etkileşim tasarımı, sinema, media studies, pazarlama iletişimi ve etkin yönetim alanlarına bulaştı. Tasarımcı, yapımcı, yönetmen ve girişimci olarak ulusal ve uluslararası ödüllü ürünler verdi. 1999 senesinde sinema kolektifi "Odunsal Film", 2012'de problem çözme ekibi "Perception Benders" ve 2013'te teknoloji ve moda alanlarında uluslararası ödüller kazanan giyilebilir elektronik startup'ı "paó"yu kurdu. Kemal KAYA, Seyahat Yazarı, Blogger. "Yolda olmak" duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda'ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti. Deneyimlerini yoldaolmak.com blogu ve instagram @yoldaolmak hesabından okuyucularıyla paylaşıyor. Etkinlik Programı 13.00-13.05 Piyano Dinletisi 13.05-13.15 Başlangıç konuşması 13.15-13.40 Arda Deniz DOKUZOĞLU 13.40-14.05 Arzum UZUN 14.05-14.15 Mola  14.15-14.40 Halit SOYSAL 14.40-15.05 Kemal KAYA 15.05 -15.15 Çekiliş/Bitiş

ÇAMSAN TEKNİK GEZİSİ

Bu dönemin üçüncü teknik gezisiyle karşınızdayız. 13 Aralık 2017 Çarşamba günü Saat 13.00'da ÇAMSAN'a teknik gezi düzenliyoruz. Gezi ücretsizdir.

GELECEĞİ YÖNETENLER

Bu dönem ki üçüncü büyük salon etkinliğimiz “Geleceği Yönetenler” ile karşınızdayız. Geleceği teknolojinin yönettiği bir dönemde, teknolojinin öncüleriyle beraberiz. Kığılı CIO su Gürkan Taşkıran, Uludağ Sözlük Kurucusu İsmail Alpen ve İnci Sözlük Kurucusu Serkan İnci’nin katılım göstereceği etkinliğimizde konuşmacılarımızı daha yakından tanımak ister misiniz? Gürkan Taşkıran, profesyonel iş hayatına 1999 yılında Chicco Türkiye’de başlayarak bir çok başarılı projede rol almıştır. 2013 Yılında Chicco Türkiye’den Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak ayrıldıktan sonra 2 yıl ABB Grubu bünyesinde bulunan EL-Bi Elektrik ve 2,5 yıl Greyder Ayakkabı firmalarında Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticisi görevlerini üstlenmiştir. Kariyerine 2016 yılı itibariyle Türkiye’nin önde gelen perakende firmalarından biri olan Kiğılı Giyim’de Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Direktörü olarak devam etmektedir. İsmail Alpen, Üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Türkiye’nin sayılı yazılımcılarındandır. Uludağ Sözlük ve Sözlükspot’un kurucusu aynı zamanda İnci Sözlük ve Haberself’in kurucu ortağıdır. Teknoloji ve yazılım konularında çalışmalar ve araştırmalar yürütmekte, gençlerimize yazılım ve teknoloji üretiminde teşvik etmeye onlara yol göstermeye çalışmaktadır. Şu sıralarda da Sosyal Medya Girişimcileri Derneği adı altında ( SOGİDER) Türk gençlerini ve kamu çalışanlarını; sosyal medya üretimi, yazılım ve teknoloji konularında bilgilendirmeyi ve eğitmeyi amaçlayan projesine yoğunlaşmıştır. Serkan İnci, Üniversite eğitimini Varna Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İnci Sözlük’ün kurucusu ve Türkiye’nin önemli bir girişimcisi ve sosyal medya uzmanıdır. İnci Sözlük ve sözlük içinden doğan İnci Caps kültürü sayesinde, sosyal medya ve yerli mizah anlayışına yön vermiş, Türkiye’de sosyal medya anlamında devrim niteliğinde işlere imza atmayı başarmıştır. Gençleri bilinçlendirmeyi amaçlayan ciddi çalışmaları bulunmaktadır. Kişisel gelişim ve gelecek nesillerin kafa açımı sayesinde teknolojiyi anlamaları ve doğru tercihleri yapabilmeleri ile ülke refahının arttırılabileceğine inanmakta olup, bu konular özelinde insanlara yol göstermeye çalışmaktadır. Bu amaç doğrultusunda İsmail Alpen ile SOGİDER projesinde yer almaktadır. Etkinlik Programı 14.00-14.15 Başlangıç konuşması 14.15-14.50 Gürkan Taşkıran 14.50-15.00 Mola 15.00-16.00 İsmail Alpen - Serkan İnci Panel 16.00-16.05 Çekilişler 16.05-16.10 Bitiş

TASARIM MÜHENDİSLERİ

Bu dönem ki üçüncü küçük salon etkinliğimiz olan çok farklı ve ilgi çekici bir etkinlikle, “Tasarım Mühendisliği” ile karşınızdayız. Endüstri mühendisleri için az bilinen ve önemli bir sektör olan üretim de tasarım konusunu ele alacağız. Egemen Kıyak Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuş, kısa zaman da büyük başarılara imza atmıştır. Decathlon da QUALITY PRODUCTION LEADER olarak kariyerine devam etmektedir. 28 Kasım’da, saat 14.00'da Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi Salon 2'de görüşmek üzere! Unutma, sen yoksan bir kişi eksiğiz.

ERP İLE BİR ADIM ÖNDE OL

ERP İLE BİR ADIM ÖNDE OL!  22 Kasım Çarşamba günü saat 13.30’da ERP İLE BİR ADIM ÖNDE OL isimli eğitimimizle Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 6’da karşınızdayız!  ERP Komitesi Koordinatörü Göker SARP,  SAÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Alper GÖKSU,  Katipoğlu Danışmanlık Proje Yönetici Yağmur KATİPOĞLU,  Doğadan A.Ş. Planlama, Lojistik ve Bilişim Sistemleri Müdürü Öner SİNAN ve  Proda Genel Müdür’ü Erkan Ahtagil bizlerle olacak. Etkinliğimiz sertifikalıdır. Kontenjanla sınırlıdır. HEPİNİZİ BEKLİYORUZ!  KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR.

DİJİTAL REFORM

Bu dönem ki ikinci büyük salon etkinliğimiz olan “Dijital Reform” ile karşınızdayız. Shiftdelete.net kurucusu Hakkı Alkan, Vestel Cep Telefonu Kanal Müdürü Ebru Belligün, Türk Telekom Geliştirme Müdür’ü Görkem Gürel ve BKM (Bankalar Arası Kart Merkezi) Express Dijital Ödemeler Sorumlu Başkan Yardımcısı Okyar Tahaoğlu'nun katılım göstereceği etkinliğimizde konuşmacılarımızı daha yakından tanımak ister misiniz? Hakkı Alkan Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2005 yılında ShiftDelete.Net’i kurdu ve zamanının büyük bölümünü, severek çalıştığı bu site için harcıyor. Şu anda devam ettirdiği girişimler şöyle; ShiftDelete.Net TechInside.Com Sosyopat.com.tr Ebru Belligün ODTÜ, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. TELPA A.Ş ve Samsung Electronics’de Trade Marketing Yöneticiliğinde bulunmuştur. Şuan da Vestel Cep Telefonu Kanal Müdür’ü ve Group Marketing Manager olarak kariyerine devam etmektedir. Görkem Gürel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesinde MBA programını tamamladı. Sahibinden.com ve Turkcell’de Product Manager olarak çalıştı. Ardından Türk Telekom da Geliştirme Müdür’ü olarak çalışmaya başladı. Şuan da Türk Telekom Dijital Medya Ürün ve Servis Yöneticisi olarak kariyerine devam etmektedir. Okyar Tahaoğlu, Dokuz Eylül Üniversite Elektrik&Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. İş Bankasında Software Developer & Team Leader, Turkcell de Product Manager & Business Development Expert olarak görev yaptıktan sonra, şimdi de BKM (Bankalar Arası Kart Merkezi) Express Dijital Ödemeler Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam etmektedir. Kendini şu sözlerle anlatıyor: İnsan için en zor şey kendini tanıtmaktır. Ben de arkadaşlarımın ve birlikte çalıştığım insanların hakkımda söylediklerini paylaşayım belki işimi kolaylaştırır. prensipli güvenilir çok işten şikayet etmeyen  espirili değişim ajanı Etkinlik Programı 14.00-14.15 Başlangıç konuşması 14.15-15.15 Ebru Belligün - Görkem Gürel 15.15-15.25 Mola 15.25-16.25 Okyar Tahaoğlu - Hakkı Alkan 16.25-16.35 Çekilişler 16.35-16.40 Bitiş 7 Kasım’da, saat 14.00'da Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi Salon 1'de görüşmek üzere! Unutma, sen yoksan bir kişi eksiğiz.

Karaoke Gecesi

Neutec Teknik Gezisi

sahibinden.com Gezisi

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri - 2

BİZİMKİLER GELİYOR... Arkadaşlar 16 Ekim Pazartesi günü saat 14.00 - 16.00 arasında DEM2 etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Kaim Kardeşler Damper Dingil Sanayi İşletme Müdürü Salim AYDIN ve Berke Plastik Üretim ve Sevkiyat Müdürü Ömer DEMİRTAŞ tecrübe ve deneyimlerini biz mühendis adaylarına aktaracaklar. BİZİMKİLERİ dinlemeye siz ve tüm arkadaşlarınızı bekliyoruz. Etkinlik kayıtlarımız başlamıştır.

Canlı Müzik

Yarın akşam yapılacak canlı müziğe tüm EMK ailesini bekliyoruz. Kontenjanla sınırlıdır.

Girişimcilik Zirvesi

Bu dönemki ilk etkinliğimiz olan “Girişimcilik Zirvesi” ile karşınızdayız. Sadettin SARAN ve Berke SARPAŞ’ın katılım göstereceği etkinliğimizde konuşmacılarımızı daha yakından tanımak ister misiniz ? Sadettin SARAN, ilk, orta ve lise eğitimini Türkiye’de aldıktan sonra spor bursuyla Kentucky Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite eğitimin ardından Türkiye’ye dönen Sadettin Saran, Türkiye’de spor yayıncılığı alanındaki boşluğu doldurma vizyonuyla Saran Group’u kurmuştur. Saran Group, Türkiye’de spordan medyaya; turizmden havacılık sektörüne kadar 6 farklı dalda 30 şirketi ve 2500 çalışanıyla hizmet veren şirketler topluluğudur. 1984-1985 yıllarında Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını üstlenmiş ve bu dönemde kırdığı 50 metre serbest yüzme rekoru hala kendisine aittir. 9 yaşında gazetelerden kuponla topladığı eşyaları pazarda satarak ticarete atılan Berke SARPAŞ. 14 yaşında turizm lisesini seçerek işporta hayatına son vermiş oldu. O günden beri hem okudu hem çalıştı.  2000 yılında Bilkent Üniversitesi’ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni bitirdi. Türkiye’nin ilk e-ticaret ve e- girişimcilik okulunu kurdu. Takibinde ki 8 yıllık süreçte 5000 dolayında e-girişimci yetiştiren SARPAŞ,2014 yılında ODTÜ Kristal Ağaç Ödüllerinde yılın en iyi girişimcisi seçilmiştir. Etkinlik Programı 13.00-13.15 Başlangıç konuşması 13.15-14.00 Saran Medya Paneli 14.00-14.55 Sadettin SARAN'ın sunumu 14.55-15.00 Çay Kahve Molası 15.00-15.55 Berke SARPAŞ'ın sunumu 15.55-16.00 Bitiş 3 Ekim'de, saat 13.00'da Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi Salon 1'de görüşmek üzere! Unutma, sen yoksan bir kişi eksiğiz.

Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri - 1

Programımızda ana tema teknoloji ile birlikte gelen yenilikler ve farklılıklar, yeni nesil sanayi olarak belirlenmiştir. Bunun paralelinde biz endüstri mühendisi adaylarından iş hayatında neler beklendiğini öğrenmeyi amaçlamak bizim gibi Endüstri Mühendisi adaylarının geleceğe, sanayiye, ekonomiye, bilime, mühendisliğe ve hayata bakış açısını şekillendireceğini düşünüyoruz.

Tanışma Yemeği

24. Olağan Genel Kurulu ve Tanışma Toplantısı ardından eğlenceyle devam ediyoruz! Diğer aktif üyelerle kaynaşmak ve EMK ailesine Merhaba! demek için sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Tanışma gecemiz için kayıtlar M5 binasındaki kulüp odamızdan alınacak olup kontenjan sınırlıdır. Tanışma gecemiz 27 Eylül saat 20:00’da Vadi Cafe & Restaurant'ta olacaktır. Yemekle başlayacak etkinliğimiz hemen ardından canlı müzik ve çeşitli eğlencelerle devam edecektir.

Genel Kurul ve Tanışma Toplantısı

Salı günü; saat 13.00'da gerçekleştirilecek olduğumuz Genel Kurul Toplantısı'nda yönetim kurulu konuşma yapacak olup dokuz komisyon lideri, kendi komisyonları hakkında tanıtım yapacak ve kulübün misyonu ve vizyonu ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Bu bilgilendirmeden sonra komisyonları kesin olarak seçip 24. döneme hızlı bir giriş yapacağız. Sen de bizi daha iyi tanımak, aramıza katılmak istiyorsanız Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi Salon 2'de görüşmek üzere :)
Sponsorlarımız