Haberler

Türkiye'den ABD'ye Misilleme: ABD Vatandaşlarının Vize Başvuruları Askıya Aldı!

ABD'nin Türkiye'den yapılacak olan vize başvurularını askıya almasının ardından diplomatik sıkıntılar büyümeye devam ediyor: Türkiye'den ABD'ye misilleme geldi.


ABD'nin vize başvurularını süresiz olarak askıya almasının ardınan Türkiye'den ilk hamle geldi. Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurularını süresiz olarak askıya aldığını kamuoyuna duyurdu.
Amerika Birleşik Devletleri, almış olduğu karara göre Türkiye'den yapılacak vize başvurularını süresiz olarak durdurmuştu. Yaşanılan olaylara kayıtsız kalmayan Türkiye ise ABD'ye misilleme yaptı. Akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre Türkiye, ABD vatandaşlarının vize başvurlarını askıya aldı. Uygulama kapsamında sınır kapılarında bandrol vize, e-vize ve etiket vize faaliyetleri tamamen durduruldu.

Bu konu hakkında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nden açıklama geldi. Açıklamada, '' Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD'deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD'deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.'' sözleri ifade edildi.

ABD'nin askıya aldığı vize türleri ise şöyle;

(A, G, NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler
(B) İş, Turizm, Tıbbi Tedavi
(C)  ABD'den Transit Geçiş
(D) Mürettebat Vizesi
(E1/E2/E3) Tüccar / Yatırımcı Vizesi
(F/M) Akademik Eğitim veya Dil Öğrencisi / Mesleki veya Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri
(J) Değişim Programı
(H, L, O, P, Q, R) Geçici  İşçi /Çalışma veya Staj Vizesi
(I) Basın Mensubu ve Gazeteciler

Kaynak: https://goo.gl/Nv5pkV

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

Erbil Nas

Aslında nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kısaca söylemem gerekirse, Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Endsütri Mühendisliği Kulübü Bilişim & Medya Komisyonu lideriyim. Sizlere daha iyi içerikler sunmak için uğraşıyorum. İyi okumalar :)

Öne çıkan haberler

Makale

2017-09-27

Zamanla Yarışmak

Darbe girişimi doğal olarak son üç ayda tüm ülkenin gündemini işgal ederek faaliyetlerimizin odağına oturdu ve enerjimizin bu konuyla soğurulmasına neden oldu. Bu zaman zarfında ülke içindeki gelişme ...


Erbil Nas
Etkinlikler

2017-10-10

İlhan Düzgün SAÜEMK'da

        Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü gelenekselleşmiş Deneyiml ...


T. Umut Tokoğlu
Haberler

2017-09-30

Elon Musk, Tek Tweet'i ile Mercedes'e 10 Milyar Dolar Yatırım mı Yaptırıyor?

Elon Musk ile Mercedes Twitter'da eğlenceli bir şekilde atıştı. Atışma sonucunda kafalarda tek bir soru kaldı: Mercedes'in 10 milyar dolarlık yatırımının sebebi Elon Musk mı?


Daha önce ...


Erbil Nas

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 0
 2
 3