Etkinlikler

Bizimkiler

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü gelenekselleşmiş Deneyimli Endüstri Mühendisliği Günleri’nde Berke Plastik Üretim Ve Sevkiyat Müdürü Ömer Demirtaş’ı ve Kaim Kardeşler Damper Dingil Sanayi İşletme Müdürü Salim Aydın’ı konuk etti.

1996 yılında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayan Ömer Demirtaş kariyer planlaması ve bölüm hakkındaki tecrübeleriyle genç mühendis adayı arkadaşlarımızı aydınlattı.

Endüstri Mühendisi olma yolundaki arkadaşlara işletmedeki anahtar kelimenin; sonsuz ihtiyaçların sınırlı kaynaklarla karşılanması gerektiğini vurguladı.

İş hayatında vizyon oluşturma, hedef belirleme, strateji ve operasyonel taktik gibi konular üzerinde tecrübelerini aktardıktan sonra konuşmasını şu cümleyle sonlandırdı: “Hayatın içinde bir yarış vardır ama hayat bir yarış değildir.”

 

1991 yılında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayan Salim Aydın işletme müdürlüğü dışında iş güvenliği ve stratejik planlama uzmanı olarak da çalışmaktadır. Etkinliğimizde, genç mühendis adaylarına iş hayatının iyi bir gözlemci ve öngörüsü yüksek bireyler olmayı gerektirdiğinden bahsetti.

Daha sonra tecrübe nedir sorusunu genç mühendislere yöneltip sonrasında kendisine göre tecrübe kavramını şu şekilde açıkladı: “Tecrübe, hatalar zincirinden en doğruyu bulmaktır.”

Son olarak hayattaki misyonunun arayan değil aranan olmak olduğunu bizlere aktardı.

Bu gönderiyi paylaşmak ister misiniz?

T. Umut Tokoğlu

Merhaba sayın okuyan, senin için güncel olan tüm bilgileri derleyip en iyilerini seninle paylaşmaya çalışıyorum. Aynı zamanda Bilgisayar Mühendisliği okuyup, Sakarya Endüstri Mühendisliği Kulübü'nde Bilişim Komisyon Liderliği yapıyorum.

İyi günler, sayın okuyan...

Öne çıkan haberler

Makale

2017-09-27

Zamanla Yarışmak

Darbe girişimi doğal olarak son üç ayda tüm ülkenin gündemini işgal ederek faaliyetlerimizin odağına oturdu ve enerjimizin bu konuyla soğurulmasına neden oldu. Bu zaman zarfında ülke içindeki gelişme ...


Erbil Nas
Etkinlikler

2017-10-10

İlhan Düzgün SAÜEMK'da

        Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü gelenekselleşmiş Deneyiml ...


T. Umut Tokoğlu
Haberler

2017-09-30

Elon Musk, Tek Tweet'i ile Mercedes'e 10 Milyar Dolar Yatırım mı Yaptırıyor?

Elon Musk ile Mercedes Twitter'da eğlenceli bir şekilde atıştı. Atışma sonucunda kafalarda tek bir soru kaldı: Mercedes'in 10 milyar dolarlık yatırımının sebebi Elon Musk mı?


Daha önce ...


Erbil Nas

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumunuzu bırakın

Sponsorlarımız
 0
 2
 3